Ocieplanie Pianką Poliuretanową

Popularne piankowanie poddasza wymaga specjalistycznego sprzętu, który z kolei wymaga odpowiedniego zasilania. Większość profesjonalnych maszyn do wykonywania izolacji natryskowych wymaga zasilania 3-fazowego czyli napięcia 400V. Nie bez znaczenia jest także moc takiego przyłącza co przekłada się bezpośrednio na zastosowanie konkretnej wielkości bezpieczników. Niestety większość obiektów mieszkalnych w Warszawie i w okolicach, pomimo tego, że dysponuje przyłączem 3-fazowym to jednak ich moc jest ograniczona. Często stosuje się więc bezpieczniki 20A lub nawet 16A dla gniazd 3-fazowych. Niestety takie przyłącze w większości przypadków nie jest wystarczające. Co prawda istnieją maszyny do natrysku małej mocy, ale musimy także wiedzieć, że skuteczność izolacji jest ściśle uzależnione z procesem natrysku, a do tego jest potrzebne odpowiednie ciśnienie w podawaniu składników oraz ich temperatura. Może więc zdarzyć się, że urządzenia niewielkiej mocy nie będą w stanie sprawnie i szybko wykonać piankowania poddasza w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Pogoda ma tu duże znaczenie - jeżeli w dniu wykonywania natrysku pianki panuje temperatura np. 10 stopni C to musimy wiedzieć, że maszyna musi podgrzać materiał do temperatura np. 50 stopni C. Nasza firma chcąc wykonywać natrysk pianki w sposób profesjonalny jest wyposażona w urządzenie o łącznej mocy ok. 15kW oraz kompresor zasilany silnikiem 7,5kW. Warto wiedzieć, że w przypadku kompresora mamy do czynienia z częstym rozruchem silnika, a w takich warunkach chwilowy pobór mocy może wynosić nawet 25kW. Z praktyki możemy wnioskować, że przyłącze elektryczne musi posiadać bezpieczniki min. 25A, aby możliwe było podłączenie profesjonalnych maszyn.

Zdajemy jednak sobie sprawę, że nie każdy posiada przyłącze 3-fazowe odpowiedniej mocy i dlatego nasza firma dysponuje również agregatem prądotwórczym o mocy 50kW. Agregat jest ustawiony na samochodzie dostawczym dzięki czemu możemy z nim dotrzeć nawet do miejsc, gdzie nie możliwe lub trudne byłoby wjechanie samochodem z przyczepą.

W ramach usługi możemy również wykonać inne prace niezbędne przy piankowaniu poddasza takie jak np. zabezpieczenie okien czy zbudowanie tymczasowych podestów nad schodami - te wszystkie kwestie jesteśmy w stanie ustalić podczas spotkania. Zapraszamy także do zapoznania się z informacjami technicznymi na temat pianek, które znajdą Państwo tutaj.

© 2013-2022 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl